اقیانوس تصویر سینما بازیگر سحر قریشی

اقیانوس: تصویر سینما بازیگر سحر قریشی تلویزیون اینستاگرام عکس اینستاگرامی سحر قریشی در خارج از کشور

گت بلاگز اخبار پزشکی ، جوانمرگی ایرانیان&quot، برنامه‌ای جهت جلوگیری از &quot

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت با اشاره به آمار زیادی فوت ومیر ناشی از بیماری‌های غیرواگیر در کشور تاکید کرد که وزارت بهداشت مصمم است با اجرا

، جوانمرگی ایرانیان&quot، برنامه‌ای جهت جلوگیری از &quot

برنامه ای جهت جلوگیری از "جوانمرگی ایرانیان"

عبارات مهم : برنامه

رئیس مرکز مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت با اشاره به آمار زیادی فوت ومیر ناشی از بیماری های غیرواگیر در کشور تاکید کرد که وزارت بهداشت مصمم است با اجرای برنامه “ایراپن” از جوانمرگی مردم جلوگیری کند.

دکتر احمد کوشا در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه وزارت بهداشت مصمم است با اجرای برنامه “ایراپن” از جوانمرگی مردم جلوگیری کند، بیان کرد: ما در حال حاضر با نگرانی راجع به بیماری های غیرواگیر در سطح جامعه روبرو هستیم؛ ثابت شده است است بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، ریوی و سرطان در سطح جامعه جهت کسانی اتفاق می افتد که هیچ علامتی از این امراض در آنها دیده نمی شود، ولی فاکتورهای خطر آن را دارند. جهت مثال ممکن است کسی زمینه های سرطان را داشته باشد ولی نشانه ای از آن نبیند.

، جوانمرگی ایرانیان&quot، برنامه‌ای جهت جلوگیری از &quot

وی افزود: ۸۰ درصد فوت و میرها در کشور عزیزمان ایران به علت ابتلای مردم به چهار بیماری غیرواگیر هست؛ به این ترتیب بیماری های قلبی و عروقی ۴۶ درصد، سرطان ها ۱۳ درصد، حوادث ۱۴ درصد، دیابت دو درصد و بیماری های ریوی چهار درصد در فوت و میر مردم سهم دارند. ریشه همه این امراض نیز به واکنش‌ها و شیوه زندگی ما بازمی گردد.

رئیس مرکز بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت همچنین اضافه کرد: افراد زمانی به دکتر مراجعه می کنند که بیمار شده است اند، ولی مهم این است کسی که علامتی از بیماری ندارد و در معرض فوت زودرس قرار دارد، شناسایی شود. در برنامه ایراپن افراد بالای ۳۰ سال به مراکز درمانی دعوت و فاکتورهای خطر مانند چاقی، مصرف دخانیات، کلسترول اوج و … در آنها پیگیری می شود.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت با اشاره به آمار زیادی فوت ومیر ناشی از بیماری‌های غیرواگیر در کشور تاکید کرد که وزارت بهداشت مصمم است با اجرا

وی راجع به چگونگی اجرای این طرح در شبکه بهداشت کشور توضیح داد و گفت: منزل های بهداشت روستایی و پایگاه های سلامت شهری تحت نظر مراکز جامع خدمات سلامت فعالیت می کنند. این سه مرکز بعد از سرشماری مردم منطقه تحت پوشش خود، آنها را به این مراکز دعوت می کنند و خدمات ایراپن مانند خطر سنجی سکته های قلبی و مغزی را جهت آنها انجام می دهند.

به گفته کوشا، اجرای آزمایشی برنامه ایراپن در چهار شهر بافت، شهرضا، نقده و مراغه طبق نظر ارزیابان شرکت بهداشت جهانی موفقیت آمیز بوده است و برنامه وزارت بهداشت نیز توسعه این طرح در مناطقی است که امکانات مورد نیاز را داشته باشند.

کوشا همچنین اضافه کرد: در حال حاضر این برنامه در تمامی مراکز بهداشت بعضی دانشگاه های علوم پزشکی کشور اجرا می شود و فاز توسعه آن نیز به تدریج جلو می رود.

، جوانمرگی ایرانیان&quot، برنامه‌ای جهت جلوگیری از &quot

واژه های کلیدی: برنامه | برنامه | بهداشت | بیماری | جلوگیری | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs